10 pomysłów na zwiększenie sprzedaży

Każdy kto zajął się sprzedażą w Avon, dobrze zdaje sobie sprawę z tego, że im większe będą zamówienia, tym większy będzie jego zarobek. Nic więc dziwnego, że wielu konsultantów cały czas szuka sposobu na to, aby zwiększyć ilość tych zamówień, dzięki czemu będą mogli się cieszyć z naprawdę wysokich kwot wpadających na ich konto. Ale jak zwiększyć tą sprzedaż, żeby faktycznie było to zauważalne?

Od czego powinniśmy zacząć?

Zanim przejdziemy do zwiększania swojej sprzedaży, powinniśmy się zastanowić, co konkretnie chcemy osiągnąć, jaki pułap zamówień będzie nas zadowalał. Następnie powinniśmy się zacząć zastanawiać, w jaki sposób możemy to uzyskać i ile czasu będziemy musieli na to poświęcić. Wówczas będzie istniała największa szansa na to, że nasze działania zakończą się sukcesem. Od czego więc powinniśmy zacząć?

  • Przede wszystkim warto inwestować w produkty demo, a więc prezentujące nowe rzeczy, które pojawią się w kolejnym katalogu. Wówczas ludzie będą mogli się z nimi zapoznać, będą mogli ocenić, czy im się one podobają i czy chcą je mieć. Jeśli tak, będą je mogli zamówić w kolejnym katalogu.
  • Warto też promować najciekawsze produkty i oferty cenowe z obecnego katalogu, na różnych stronach internetowych, profilach społecznościowych i własnej stronie, jeśli taką mamy. Będziemy wówczas zwracali uwagę na to, co opłaca się kupić, a to może spowodować, że niejeden klient się skusi, chociaż w tym momencie nie będzie potrzebował danego produktu.
  • Jeżeli rozdajemy naszym klientom papierowe katalogi, to warto w nich – za pomocą specjalnych karteczek, zaznaczyć oferty, na które należy zwrócić uwagę. Mogą to być krótkie informacje: świetna okazja, mam i polecam, nie przegap oferty.
  • Rozdawanie niewielkich próbek do każdego zamówienia, w taki sposób aby były one dopasowane do profilu klienta, także może się przyczynić do większych zakupów przy kolejnym katalogu.
  • Cały czas należy także rozwijać siatkę swoich klientów, im będzie ich więcej, tym więcej będziemy zarabiać, nawet jeśli wartość jednego zamówienia nie będzie zbyt wysoka.
  • Organizujmy różnego rodzaju pokazy w domu, na których będziemy prezentować stare i nowe produkty, zachęcając do ich testowania i późniejszego kupowania.
  • W ramach podziękowania za lojalność, co jakiś czas wkładajmy do zamówień niewielki drobiazg, w postaci kremu czy ulubionego perfum klienta. Będzie czuł się wyróżniony, a to może się przełożyć na kolejne zamówienia.
  • Każdą okazję podczas rozmowy, nawet z nieznajomymi, wykorzystujmy na zaprezentowanie katalogu i produktów w nim, to także może przysporzyć nam kolejnych zamówień.
  • Organizujmy stoiska w miejscach, gdzie jest dużo ludzi, tak aby mogli oni poznać te produkty i później je u nas zamawiać.
  • Zwiększajmy swoją wiedzę na temat oferowanych produktów. Im lepiej będziemy umieli je przedstawić, tym chętniej ludzie będą je kupowali.

Warto szukać sposobów na ciągłe zwiększanie ilości i wartości zamówień. To będzie przekładało się na nasz zarobek, dzięki czemu jeszcze chętniej będziemy się angażowali w tego typu działania.

10 pomysłów na dodatkowych klientów

Tak naprawdę nigdy nie jest zbyt dużo klientów, jeśli zajmujemy się sprzedażą bezpośrednią – a taką jest sprzedaż produktów Avon, w której nasze zarobki uzależnione są od wysokości złożonego zamówienia. Dlatego też, warto pomyśleć o tym, w jaki sposób możemy pozyskiwać nowych klientów, tak aby mieć pewność, że nasza siatka zamówień będzie się rozrastała i będzie nam zapewniała naprawdę wysokie wynagrodzenie.

Korzystajmy z różnych możliwości

Jeżeli decydujemy się na pozyskanie nowych klientów, to przede wszystkim warto pomyśleć, gdzie i w jaki sposób chcemy ich znaleźć. Po pierwsze możemy zacząć bardziej udzielać się w mediach społecznościowych, prezentując różne oferty, ale także pokazując konkretne produkty podczas ich używania, tak aby zaprezentować je w jak najszerszy sposób. Po drugie możemy się zdecydować na takie pokierowanie rozmowy stojąc w kolejce do kasy albo będąc na placu zabaw, aby nawiązać do Avon i oferty, jaką ma on dla swoich klientów. Jeszcze inną możliwością na zdobycie nowych klientów, będzie wystawianie odpowiednio przygotowanego stoiska, w miejscach gdzie jest dużo ludzi, takich jak festyny czy centra handlowe. Wówczas powinniśmy mieć jak najwięcej różnych produktów ze sobą, tak aby potencjalni klienci mogli się im przyjrzeć, zobaczyć jak pachną, jaką mają fakturę. Dodatkowo możemy jeszcze porozmawiać z osobami pracującymi w różnych sklepach czy gabinetach, pytając czy możemy u nich zostawić swój katalog. Piątym pomysłem na zdobycie nowych klientów, może się okazać stworzenie własnej strony internetowej, bloga z poradami odnośnie pielęgnacji swojego ciała, na którym jednocześnie będziemy prezentować produkty Avon idealnie się do tego nadające i będziemy dawać możliwość ich zamówienia.

Co jeszcze możemy zrobić?

Jeszcze innym pomysłem na zdobycie nowych klientów, może się okazać przygotowanie spotkania w swoim domu, albo w jakim wynajętym pomieszczeniu. Zapraszamy wówczas swoich klientów, prosząc aby przyprowadzili ze sobą chociaż jedną nową osobę. Taki pokaz połączony z rozmową może się okazać świetnym sposobem na przekonanie kolejnych osób, że w te produkty warto inwestować. Poza tym, możemy podczas spaceru rozdawać próbki różnych produktów, doczepiając do nich swoje dane kontaktowe, tak aby osoby zainteresowane kupieniem pełnego produktu, mogły się z nami skontaktować. Pokazywanie się z produktami Avon w różnych miejscach, także może się okazać dobrym sposobem na zdobycie nowych klientów. Może komuś spodoba się kolor naszej szminki, albo paznokci i zdecyduje się zapytać nas, gdzie je kupiliśmy? Odważnie rozmawiajmy też o produktach Avon z dalszą rodziną i znajomymi, którzy mogą sobie nie zdawać sprawy z tego, czym się zajmujemy. Żeby zamknąć zdobywanie nowych klientów w pełnej liczbie, jako dziesiąty sposób możemy spróbować wystawiać ogłoszenia w internecie, że zajmujemy się taką sprzedażą i jeśli ktoś chce się przekonać o wysokiej jakości produktów Avon, to zapraszamy do zamawiania.

Jest wiele sposobów na pozyskanie nowych klientów, różne osoby będą różnie reagowały na nasze propozycje. Dlatego tak ważne jest to, abyśmy próbowali różnych metod, bo wówczas jest szansa na znalezienie największej liczby klientów.