Bardzo często, zanim ktoś się w coś zaangażuje, dokładnie sprawdza, czy faktycznie mu się to opłaca. Dlatego też, warto sobie zdawać sprawę z tego, że wielu ludzi szuka informacji na temat Avon, zanim ostatecznie zdecyduje się tam zarejestrować i podjąć z nimi współpracę, jako ich konsultant. Ale czy w ogóle warto się angażować w takie coś, czy można tutaj liczyć na ciekawy zarobek i odpowiednie gratyfikacje poza finansowe? Czy warto na Avon poświęcać swój czas?

Jakie są korzyści?

Jeżeli zastanawiamy się, czy faktycznie opłaca nam się zarejestrować w Avon, to warto przede wszystkim skupić się na korzyściach, jakie będziemy z tego mieli. Przede wszystkim, zostając konsultantem tej marki, będziemy mieli dostęp do wysokiej jakości kosmetyków, biżuterii i innych produktów, w atrakcyjnych cenach. Będziemy mogli liczyć na różne zniżki i rabaty, które sprawią, że będziemy za tego typu rzeczy płacić mniej, a to już pozwoli nam zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy. Poza tym, wcześniej od innych będziemy wiedzieli o różnych nowościach i będziemy mieli możliwość ich zakupienia, a to oznacza, że będziemy mieli szansę prezentować trendy na najbliższy czas. Warto również zaznaczyć, że zyskamy możliwość udziału w różnego rodzaju programach lojalnościowych, w których będziemy mogli zdobywać nie tylko kosmetyki, ale także takie produkty jak: sprzęt agd, biżuteria wysokiej jakości, a nawet samochody czy wycieczki. No i oczywiście będziemy mieli możliwość zarobienia dodatkowych pieniędzy, których wysokość będzie zależała od wysokości naszej sprzedaży. Im będzie ona większa, tym więcej będziemy mogli zarobić, a to oznacza, że przy odpowiednim zaangażowaniu, będziemy mogli dojść nawet powyżej 1000 zł co katalog, czyli co 3 tygodnie.

Zobowiązania?

Korzyści zdecydowanie zachęcają nas do rejestracji w Avon, ale obawiamy się obowiązków z tym związanych? Nie ma czego. Sami zdobywamy klientów, sami składamy zamówienie tak jak chcemy i kiedy chcemy, a do tego jeszcze wszystko odbywa się przez przyjaźnie przygotowaną stronę internetową, na której wszystko jest jasno i czytelnie przedstawione. Za zamówienie możemy płacić przy odbiorze paczki, albo po kilkunastu dniach, kiedy już rozdamy zamówienia i uzyskamy pieniądze od klientów. Co więcej, nie mamy obowiązku składania zamówienia co katalog, tak samo jak nie będziemy mieli narzuconego minimalnego progu sprzedaży, który musimy uzyskać. Sami decydujemy ile sprzedajemy, ile czasu poświęcamy na prezentację katalogu, jednak musimy pamiętać, że od tego będzie uzależniona kwota, jaką zarobimy. A co jeśli stwierdzimy, że jednak to nie dla nas, albo nie będziemy mieli czasu na składanie zamówień? Możemy zrezygnować bez żadnych problemów, bez żadnych kar i podobnie jak przy rejestracji, bez żadnych opłat.

Bycie konsultantem Avon to przede wszystkim same korzyści, a poza opłacaniem faktur w terminie, nie będziemy mieli praktycznie żadnych zobowiązań. Sami będziemy decydować, ile zamawiamy, ile zarabiamy i w jaki sposób pozyskujemy kolejnych klientów.

Opinie o Avon

Zazwyczaj jest tak, że zanim zwiążemy się z jakimś projektem, chcemy go jak najlepiej poznać i chcemy się przekonać, co mówią o nim inne osoby. Dlatego też rozmawiamy ze znajomymi, szukamy informacji w sieci, tak aby mieć pewność, czy w ogóle warto się z czymś takim wiązać i czy można cokolwiek na tym zyskać. Jak się okazuje, bardzo często ludzie poszukują opinii o Avon i to na różne tematy, a to oznacza, że warto się im bliżej przyjrzeć.

Jeśli chcą zostać konsultantami

Są ludzie, którzy cały czas myślą o rozpoczęciu współpracy z Avon. Nie ma co się temu dziwić, ponieważ słyszy się wiele dobrego o takim sposobie zarobkowania. Wówczas sprawdzają oni opinie na temat zadań, jakie będą na nich spoczywały. Na temat tego, czego mogą się spodziewać po takiej współpracy i czy faktycznie pozwala ona odpowiednio zarobić. Jak się okazuje, opinii na ten temat jest wiele i w znacznej większości są one pozytywne. Avon oferuje realny zarobek, a do tego jeszcze różnego rodzaju gratyfikacje poza finansowe. Co więcej, nie wymaga żadnych wpłat przy rejestracji, ani przy ewentualnej rezygnacji. Dodatkowo pozostawia wolną rękę jeśli chodzi o sposób zdobywania klientów, jak i nie ustala minimalnego progu zarobkowego. To oznacza, że nawet jeśli nie złożymy zamówienia w jakimś katalogu, to nic się nie stanie.

Opinie o produktach

Nie mniejszym zainteresowaniem cieszą się produkty oferowane przez Avon. Ludzie zastanawiają się, jakiej są jakości, czy cena jest do niej adekwatna, czy faktycznie warto w nie inwestować. Jak się okazuje, tutaj również znajdziemy wiele pozytywnych opinii, bo okazuje się, że Avon przykłada bardzo dużo uwagi do rzeczy, które oferuje. Kosmetyki są delikatne, idealnie dopasowane do każdego rodzaju skóry, a co więcej są tak różnorodne, że każdy bez problemów znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Dodatkowo trzeba powiedzieć, że biżuteria i torebki także cieszą się ogromnym uznaniem klientów. Ich cena jest bardzo przystępna, a jakość wykonania na najwyższym poziomie. Nawet przez lata ich używania, nic złego się z nimi nie dzieje, a to oznacza, że spokojnie można w nie inwestować. Dobrymi opiniami cieszą się również ubrania oferowane przez Avon, jak i sprzęty agd, które coraz częściej są przez nich proponowane. One również mogą się pochwalić wysoką jakością i perfekcyjnym wykonaniem, gdzie dokładnie widać dbałość o nawet najmniejsze szczegóły.

Bez trudu znajdziemy opinie o Avon. Zarówno o samej firmie, jako tej dającej zatrudnienie, jak i o produktach, które są przez nią oferowane. Z resztą o tym, że warto się z nią związać, czy to na poziomie konsultanta, czy klienta, może świadczyć fakt, że firma ta działa na rynku międzynarodowym już od wielu lat i cały czas przybywa jej, zarówno jednych, jak i drugich. To oznacza, że skoro cały czas pozyskuje zaufanie kolejnych osób, a ci którzy współpracują z nią od wielu lat, nadal są jej wierni – to naprawdę warto jej zaufać i podjąć z nią współpracę. Im dokładniej będziemy ją poznawać, tym bardziej będziemy się przekonywać, że naprawdę warto było to zrobić.

Zarobki konsultantki Avon

Zazwyczaj jeśli chcemy poświęcić na coś swój czas, chcemy mieć pewność, że takie poświęcenie nam się opłaci, że coś na tym zyskamy, że naprawdę będzie to miało sens. Dlatego też, niejednokrotnie ludzie zanim zarejestrują się jako konsultant Avon, poszukują informacji o zarobkach jakie mogą tutaj otrzymać i o możliwościach jakie tutaj uzyskają. Im więcej się wie na ich temat, tym bardziej człowiek jest pewny, że podjął odpowiednią decyzję.

Wszystko zależy od sprzedaży

Przede wszystkim, trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że zarobki jakie uzyskuje się w Avon, zależą od naszego zaangażowania i sprzedaży jaką uzyskujemy w każdym katalogu. Taki katalog trwa przez 3 tygodnie, a więc tyle mamy czasu na złożenie jak największego zamówienia, które będzie przesuwało nas przez kolejne progi zarobkowe, a to oznacza, że będzie przysparzało nam coraz większych pieniędzy. Tych progów jest kilka i chociaż na tym najniższym możemy zarobić kilkanaście złotych, to przy najwyższym progu spokojnie możemy sięgnąć już nawet po 1000 zł i więcej, a to oznacza, że warto się postarać.

Nie tylko finansowo

Co więcej, chociaż najbardziej mogą do nas przemawiać konkretne kwoty pieniędzy, które będą zostawały w naszym portfelu dzięki wysokim zamówieniom, to jednak warto wiedzieć, że Avon to nie tylko wynagrodzenie finansowe. Jako konsultanci mamy możliwość kupowania nowości po znacznie niższej cenie. Dodatkowo jeszcze mamy do dyspozycji specjalny katalog dla konsultantów, w którym zamieszczone są produkty sporo przecenione, a dodatkowo jeszcze możemy liczyć na różnego rodzaju rabaty. Może się okazać, że przy zamówieniu określonych produktów, za określoną cenę, uzyskamy na nie nawet 40% rabatu, a to oznacza, że o tyle więcej zarobimy w danym katalogu. Może też być tak, że za odpowiedni poziom zamówienia, będziemy mogli dostać za symboliczną złotówkę określony kosmetyk. Co więcej, proponowane są tutaj różnego rodzaju programy lojalnościowe, które sprawiają, że mamy możliwość zdobywać różne punkty i wymieniać je na konkretne nagrody, takie jak chociażby: miksery, tablety czy samochody.

Możliwość rozwoju

Warto też pamiętać, że im więcej zarabiamy, tym większą mamy szansę na awans w strukturach Avon. Wówczas nie tylko nasze zarobki będą większe, ale także będziemy mieli szansę na udział w różnego rodzaju kursach, konferencjach czy zagranicznych wyjazdach. Taka możliwość rozwoju też jest ważna, zwłaszcza że wyraźnie może się ona przełożyć na zwiększenie sprzedaży i nasze osiągnięcia. A Avon dodatkowo jeszcze nagradza najlepszych współpracowników poprzez telefony komórkowe czy samochody, więc naprawdę warto się starać.

Nasze zarobki będą zależały od naszego zaangażowania. To oznacza, że nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy co 3 tygodnie zarabiali od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Warto spróbować swoich sił w takiej sprzedaży, bo może się okazać, że będziemy mogli na niej naprawdę wiele zyskać i co więcej, też bardzo wiele się nauczyć. A wiedza tutaj zdobyta, może nam się przydać również w innych dziedzinach życia.

Zarobki Lidera Avon

Chociaż Avon dla swoich konsultantów ma wiele różnych propozycji i daje im różnorodne możliwości, to nie można zaprzeczyć, że większość osób podejmuje z nim współpracę, bo chce sobie dodatkowo zarobić. Ci najlepsi, którzy mogą się wykazać naprawdę dużymi zamówieniami, mają szansę awansować w strukturach firmy i ze stanowiska konsultanta, przejść na stanowisko Lidera. Może się wówczas okazać, że będzie ono dawało nie tylko większe możliwości, ale także pozwoli więcej zarobić. Na co więc możemy liczyć, jeśli już staniemy się tym Liderem Avon?

Wiele zależy od zespołu

Na początek powinniśmy wiedzieć, że każdy Lider Avon stwarza swój zespół konsultantek i powinien dbać o to, aby cały czas się on rozrastał. Im więcej konsultantek, tym więcej zamówień, a co się z tym wiąże, tym większa ich wspólna wartość. A musimy sobie zdawać sprawę z tego, że zarobki Lidera Avon uzależnione są właśnie od wysokości zamówień jego całego zespołu. Dlatego też, tak ważne jest to, aby cały czas nadzorował on pracę swoich konsultantek. Aby sprawdzał jakie mają zamówienia i czy nie brakuje im niewiele do przekroczenia kolejnego progu zarobkowego. Powinien także pilnować, aby wszystkie faktury były opłacane na czas, bo to również będzie wpływało na jego wynagrodzenie i na jego ocenę pracy. Dodatkowo sam Lider również powinien składać swoje zamówienia i nie powinien rezygnować z jak największej ich wartości, bo przecież przykłada się do sukcesu zespołu, a on na tym sukcesie zyskuje.

Co jeszcze otrzymujemy?

Zastanawiamy się, co jeszcze można zyskać, będąc na stanowisku Lidera Avon, poza większymi zarobkami, na które przede wszystkim pracują inni? Można zyskać możliwość udziału w konferencjach, na których będziemy mogli się spotykać nie tylko z innymi Liderami, ale także z najważniejszymi osobami w świecie Avon i biznesu. Dodatkowo będzie możliwość brania udziału w różnych szkoleniach, na których pokazane będzie chociażby to jak być menadżerem i jak kierować zespołem, a taka wiedza z pewnością przyda się też w innych aspektach życia. Będzie można mierzyć się z innymi Liderami, a dla tych najlepszych przygotowane są różnego rodzaju nagrody, takie jak: laptopy czy wycieczki w ciekawe miejsca. Nie mówiąc już o tym, że Lider ma dodatkowe zniżki na różne produkty, ze znacznym wyprzedzeniem otrzymuje kolejne katalogi, a do tego wszystkiego jeszcze może korzystać z produktów i ofert, które nie są dostępne dla zwykłych konsultantów.

Oczywistym jest, że praca Lidera Avon, wiąże się z większymi obowiązkami i wymaganiami, ponieważ musi on kierować zespołem innych ludzi, nadzorować ich pracę i pilnować, aby wszystko było robione na czas. Jednak prawda jest taka, że warto podjąć te dodatkowe zobowiązania, ponieważ gratyfikacje i te finansowe, i poza finansowe, naprawdę są warte tej pracy. Można na nich wiele zyskać, a jednocześnie satysfakcja, że potrafimy kierować innymi osobami, tak aby razem z nimi odnosić coraz większy sukces, z pewnością także będzie tutaj niezwykle ważna.