Z pewnością nie raz słyszeliśmy, że współpraca z Avon na poziomie konsultanta od sprzedaży bezpośredniej jest prosta, łatwa i przyjemna, a przy okazji dająca możliwość zarobienia dodatkowych pieniędzy. Faktycznie tak jest, jednak warto tutaj pamiętać o tym, że wymaga ona pewnej uwagi, dyscypliny, a także kontaktów z innymi ludźmi. Może się więc okazać, że jeśli wszystkiego sobie nie zorganizujemy, to w pewnym momencie niektóre sprawy zaczną nas przerastać i będziemy mieli wrażenie, że zaczynamy wariować. Jak więc nie dopuścić do powstania takiej sytuacji?

Systematyczność

Musimy pamiętać, że każdy katalog w Avon trwa określoną ilość czasu. Są to trzy tygodnie, jednak w codziennym zabieganiu może się okazać, że coś przegapimy. Dlatego warto sobie zaznaczyć poszczególne okresy trwania danego katalogu, tak aby pamiętać, kiedy mamy złożyć zamówienie, gdy takowe przyjdzie od klientów. Jeśli chcemy zaoszczędzić czas i jednocześnie mieć pewność, że o nim nie zapomnimy, to możemy je wprowadzić do systemy od razu, gdy tylko je dostaniemy. Wówczas będziemy wiedzieli, że nic nie przegapiliśmy, a nasz klient dostanie zamówione przez siebie produkty od razu, gdy tylko będzie to możliwe.

Zajmijmy się od razu rozdzielaniem

Choć perspektywa odłożenia paczki na później i zajęcia się nią za dzień czy dwa, może być atrakcyjna, zwłaszcza jeśli jesteśmy zabiegani – To nigdy nie wolno nam tego robić. Jeśli już otrzymamy paczkę z zamówionymi przez nas rzeczami, należy ją jak najszybciej rozpakować i rozdzielić zamówienia na poszczególne osoby, które je złożyły. Wówczas będziemy mieć pewność, że w niczym się nie pogubimy. Dodatkowo od razu powinniśmy się także umówić z klientami na dostarczenie im tych zamówionych rzeczy. Po pierwsze dlatego, że oni czekają na to zamówienie i z pewnością chcą je otrzymać jak najprędzej. Po drugie dlatego, że jeśli będziemy u siebie w domu kumulowali te zamówienia, odkładając ich dostarczenie na później, to może się okazać, że łatwiej się w nich pogubimy, zwłaszcza jeśli cały czas będą dochodziły jakieś nowe.

Płaćmy od razu

Avon daje swoim konsultantom możliwość wyboru sposobu płatności. Możemy zapłacić od razu przy odbiorze paczki, albo w terminie wyznaczonym na fakturze, który zazwyczaj oznacza 21 dni. Oczywiście przy tak odsuniętej płatności, może się okazać, że szybko wypadnie nam ona z pamięci. Dlatego warto sobie zaznaczyć w kalendarzu konieczność opłacenia danej faktury, albo jeszcze lepiej, możemy ją opłacić od razu, gdy tylko otrzymamy pieniądze od naszych klientów. A co jeśli zapomnimy? Możemy być pewni, że na kilka dni przed, Avon przypomni nam o konieczności dokonania płatności, więc warto wówczas to zrobić od razu, po takim smsie przypominającym.

Jeżeli wszystko będziemy mieć uporządkowane, jeśli od razu będziemy zapisywać wszystkie zamówienia, rozdzielać je, rozwozić i płacić za nie, to z pewnością nie zwariujemy. Wszystko będzie miało swój rytm, swój czas, a my bez problemów będziemy wiedzieli, co powinniśmy zrobić w danym momencie.