Z pewnością wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że można podjąć współpracę z Avon na luźnych warunkach, które nie będą wymagały codziennego pojawiania się w siedzibie firmy, a które jednocześnie pozwolą zarobić konkretne pieniądze. Jednak tak naprawdę znacznie mniej osób zdaje sobie sprawę z tego, że w Avon można awansować, że samo bycie konsultantem to nie wszystko, że można zarabiać jeszcze więcej i dodatkowo mieć jeszcze większe korzyści z takiej współpracy.

Zaczyna się od konsultanta

Trzeba sobie przede wszystkim zdawać sprawę z tego, że wszystko zaczyna się tutaj od konsultanta. Musimy się zarejestrować, musimy być najpierw konsultantami, aby w ogóle móc myśleć o tym, by przejść wyżej w hierarchii firmy. Jeśli okaże się, że nasze zamówienia są nie tylko systematyczne, ale również opiewają na dość wysokie kwoty, to może nam zostać zaproponowane przejście na stanowisko Lidera Avon. Będzie się ono wiązało już z pewnymi zobowiązaniami, ale jednocześnie też, będziemy mogli liczyć na dodatkowe gratyfikacje.

Jak wygląda praca Lidera?

Przede wszystkim Lider musi zbudować swój zespół złożony z innych konsultantek, które są na niższym poziomie. Najlepiej jakby cały czas do grona tego zespołu dołączały nowe osoby, bo im więcej ich będzie, tym łatwiej będzie osiągnąć ustaloną kwotę, którą musi uzbierać zespół, aby Lider mógł liczyć na wyższe wynagrodzenie. Oczywiście dostaje on wynagrodzenie już nie tylko za swoje zamówienie, ale jako procent od tego, co uda się zarobić całemu zespołowi. Dlatego tak ważne jest to, aby Lider miał dobry kontakt ze swoim zespołem, aby potrafił go motywować i żeby umiał pomagać poszczególnym konsultantkom w zdobywaniu jeszcze większych zamówień.

Samorozwój a bycie liderem

Bycie Liderem sprzedaży daje możliwość większego rozwoju, brania udziału w kolejnych szkoleniach, które pomagają chociażby być lepszym menadżerem, aby łatwiej było zarządzać swoim zespołem. Co więcej, tacy Liderzy również są oceniani, a najlepsi z nich mogą liczyć na kolejne gratyfikacje, w postaci udziału w ciekawych konferencjach, zagranicznych wycieczkach, czy chociażby otrzymania samochodu. Dodatkowo Lider sprzedaży, który będzie miał pod sobą sporą siatkę złożoną z konsultantów, będzie mógł mieć z biegiem czasu także swoich Liderów pod sobą, w ten sposób awansując jeszcze wyżej i cały czas otrzymując wynagrodzenie w oparciu o pracę całego zespołu, którym będzie kierował.

Współpracuj i działaj

Chociaż mogłoby się wydawać to niemożliwe, to jednak warto pamiętać, że Avon zachęca nas do rozwoju. Tego osobistego, abyśmy swoją wiedzę potrafili jak najlepiej wykorzystywać w codziennym życiu, nie tylko przy klientach tej marki, ale także zachęca nas do tego rozwoju, abyśmy mogli jeszcze więcej wyciągnąć z naszej współpracy, abyśmy faktycznie potrafili się rozwijać w taki sposób, że pokonywanie kolejnych stopni w tej firmie, nie będzie dla nas zbyt wielkim wyzwaniem. Jeśli to zrobimy, może się okazać, że zyskamy naprawdę wiele, a to oznacza, że warto podjąć ten wysiłek, aby dążyć do tego, by być najlepszym na swoim stanowisku, bo to z pewnością zostanie wynagrodzone.