Zastanawiamy się nad pracą konsultanta Avon, ale jednocześnie obawiamy się, że nie podołamy temu zadaniu? Obawiamy się zbyt wysokich wymagań, tego że nie będziemy umieli rozmawiać z ludźmi, że może nam się to nie spodobać? Prawda jest taka, że kto nie ryzykuje ten nie zyskuje, a to oznacza, że zawsze powinniśmy podejmować się nowych wyzwań. Kto wie, może z biegiem czasu okaże się, że taka praca jest wręcz idealna dla nas, że naprawdę warto w nią inwestować swój czas? Co tak naprawdę możemy zyskać, jeśli zdecydujemy się na podjęcie takiej pracy?

Jakie zyski dla konsultantki?

Każda osoba, której choć przez chwilę w głowie, pojawił się pomysł na rozpoczęcie współpracy z Avon, z pewnością zastanawia się, co może na tym zyskać. Jak się okazuje całkiem sporo, a to oznacza, że naprawdę warto spróbować. Zwłaszcza, że ewentualna rezygnacja nie wiąże się z żadnymi konsekwencjami. A co tak konkretnie zyskujemy?

Możliwość zarobienia realnych pieniędzy

  • Możliwość korzystania z tańszych produktów, za które czasami będziemy musieli zapłacić tylko 1 zł
  • Możliwość poznania nowych, ciekawych ludzi. Zarówno wśród klientów, jak i wśród innych konsultantów, z którymi będziemy mogli się widywać na różnych spotkaniach organizowanych przez Avon.
  • Szansę udziału w różnych szkoleniach, nie tylko odnośnie kosmetyków, które sprzedajemy. Ale także odnośnie rozmawiania z ludźmi, zwiększania sprzedaży, umiejętności kierowania innymi ludźmi jako menadżer, a przecież nigdy nie wiemy, kiedy takie umiejętności mogą nam się przydać.
  • Okazję do testowania nowych produktów, jeszcze zanim w ogóle pojawią się na rynku
  • Możliwość rozwijania naszych umiejętności, uczenia się ciągle czegoś nowego, doskonalenia swojej wiedzy na temat kosmetyków i prawidłowego ich nakładania.
  • Okazję do rozwoju poprzez awansowanie ze stanowiska konsultanta, na stanowisko Lidera. To właśnie tam będziemy mogli tworzyć nasz zespół, zarabiając jeszcze więcej
  • Pracujemy kiedy chcemy, jak chcemy i ile chcemy. Niczego nie mamy narzuconego, nikt nam nic nie każe, to co i jak robimy, zależy tylko od nas.
  • Okazję na zdobycie ciekawych nagród, nie tylko za punkty lojalnościowe, które możemy zbierać, ale również w nagrodę za osiągnięcie najlepszych wyników. A nagrody są nie byle jakie, bo należą do nich chociażby zagraniczne wycieczki
  • Satysfakcję z tego, że udało nam się tak wiele osiągnąć, że jesteśmy w stanie tak zaprezentować jakiś produkt, że ludzie naprawdę chcą go kupować.

Praca konsultantki

Każdy od pracy oczekuje czegoś innego. To oznacza, że dla jednego konsultanta najważniejsza będzie możliwość zarobienia dodatkowych pieniędzy, dla innego szansa rozwoju i udział w ciekawych szkoleniach. Jeszcze inny będzie patrzył przede wszystkim na kontakty z innymi ludźmi i to z nich będzie czerpał siły. Dlatego właśnie tak ważne jest to, abyśmy zastanowili się czego oczekujemy od naszej współpracy z Avon, gdzie chcemy się znaleźć w tej współpracy za rok czy pięć. Kiedy ją podejmiemy, może się okazać, że dostaniemy znacznie więcej niż początkowo zakładaliśmy.