Jeżeli interesujemy się marką Avon, to z pewnością zdajemy sobie sprawę z tego, że można być tylko jej klientem, ale również można zostać jej konsultantem. Czyli osobą, która będzie sprzedawała jej produkty, oferowane poprzez specjalnie przygotowane katalogi, które trwają przez 3 tygodnie. Jeśli jesteśmy zainteresowani tą drugą formą znajomości z Avon, to z pewnością warto się jej bliżej przyjrzeć, tak aby wiedzieć, na co się konkretnie decydujemy i zastanowić się, czy to faktycznie będzie rozwiązanie odpowiednie dla nas.

Jak obliczany jest zarobek?

Przede wszystkim powinniśmy się zastanowić nad tym, w jaki sposób Avon oblicza zarobek poszczególnych konsultantów, tak abyśmy wiedzieli, ile mamy możliwość zarobienia. Przede wszystkim zarabiamy poprzez sprzedaż ich produktów, a to oznacza, że im więcej ich sprzedamy, tym większą mamy szansę zarobić. Sprzedaż podzielona jest na kilka progów w granicach 15% – 40%, a przekroczenie każdego z progów oznacza, że otrzymamy więcej pieniędzy. Dlatego warto dążyć do tego, aby mieć jak najwięcej klientów, bo wówczas istnieje spora szansa, że co 3 tygodnie będziemy mogli dorobić sobie od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych i to praktycznie bez większego wysiłku. Co więcej, warto tutaj wspomnieć, że poza prezentowanymi progami, Avon dla swoich konsultantów ma jeszcze różnego rodzaju rabaty. Oznacza to, że można zyskać nawet dodatkowe 40%, jeśli kupi się określone produkty, w określonej ilości, która przewidziana jest na dany katalog. To naprawdę świetna możliwość dodatkowego zwiększenia swojego wynagrodzenia, z której powinniśmy skorzystać jeśli tylko jest taka możliwość.

Czy sprzedaż bezpośrednia może być łatwa?

Wydaje nam się, że taka sprzedaż bezpośrednia jest trudna? Że nie nadajemy się do niej, bo nie będziemy umieli zachwalać różnych produktów? Produkty Avon znane są ze swojej wysokiej jakości, a to oznacza, że praktycznie nie będziemy musieli ich zachwalać, bo one reklamują się same. Poza tym, będziemy mieli pokazane w jaki sposób można je prezentować, co robić aby zwiększać ilość zamówienia, a to oznacza, że jeśli tylko będziemy korzystać z tych wszystkich rad, to taka forma zarabiania poprzez sprzedaż produktów, wcale nie będzie dla nas aż tak trudna. Co więcej, warto tutaj powiedzieć, że przy tego typu zarabianiu, to my decydujemy jak to robimy, kiedy i ile czasu na to poświęcamy, a więc naprawdę tylko od nas będzie zależało, ile ostatecznie uda nam się na tym zarobić. Jednak jeśli będziemy korzystać z różnych dostępnych materiałów i rad, może się okazać, że będzie to znacznie łatwiejsze, niż nam się początkowo wydawało.

Koniecznie zobaczmy jakie mamy tutaj możliwości, jak odbywa się takie zarabianie przez sprzedaż produktów, jakie są względem nas oczekiwania i jakie w związku z tym mamy obowiązki. Im dokładniej się temu wszystkiemu przyjrzymy, tym większa będzie szansa, że naprawdę będziemy zadowoleni z takiej formy działalności i co więcej, że faktycznie będziemy w stanie z niej bardzo wiele wyciągnąć dla siebie.