Zawsze dobrze mieć możliwość zarobienia dodatkowych pieniędzy, które chociażby można odkładać na czarną godzinę. Dlatego nie powinno dziwić, że coraz więcej osób przyłącza się do grona konsultantów Avon, zwłaszcza że to praca naprawdę przyjemna i mająca wiele do zaoferowania. To oznacza, że jeśli jeszcze nie podjęliśmy odpowiedniej decyzji, to jak najszybciej powinniśmy to zrobić, bo naprawdę tracimy w ten sposób wiele, ciekawych możliwości.

Bycie konsultantką nie jest trudne

Jeśli obawiamy się, że jesteśmy zbyt nieśmiali, aby zajmować się sprzedażą bezpośrednią, to warto wiedzieć, że wbrew pozorom to nie jest takie trudne. Nie musimy wystawiać od razu stoiska, aby zdobywać klientów. Możemy ogłaszać się na portalach społecznościowych, możemy stworzyć własną stronę, na której w obszerniejszy sposób będziemy prezentować produkty Avon i pokazywać w jaki sposób można z nich korzystać. Możemy zacząć od znajomych i rodziny, a później zachęcać do tego, aby ta sieć się rozwijały i żeby oni zapraszali swoich znajomych i pokazywali im produkty, które oferujemy. Jest wiele możliwości, aby oferować produkty Avon, a firma nie narzuca nam żadnego konkretnego rozwiązania, ani tym bardziej ilości czasu, który mamy jej poświęcać. Naprawdę może się okazać, że wbrew naszym wcześniejszym obawom świetnie się odnajdziemy w takiej sprzedaży. Może nawet uda nam się przejść na wyższy poziom i zostać liderem?

Na co konsultantka ma zwracać uwagę?

Chociaż Avon nie wymusza na nas składania określonej ilości zamówień, ani ich wielkości, to jednak warto pamiętać, że im więcej tym lepiej. Za złożone zamówienie możemy otrzymać od 15% – 40% rabatu, czyli tyle pieniędzy z kwoty zamówienia zostanie w naszej kieszeni. Jednak pamiętajmy, że ten procent rośnie wraz z wartością złożonego zamówienia, a więc jeśli złożymy zamówienie w okolicach 1000 zł to spokojnie możemy mieć pewność, że do naszej kieszeni wpadnie około 400 zł. Z pewnością to nie mało, zwłaszcza że przecież katalogi trwają po 3 tygodnie, a to oznacza, że właśnie co tyle dni, mamy możliwość zarobienia nawet do kilku tysięcy złotych. To oznacza, że jeśli naprawdę się postaramy, jeśli naprawdę będziemy dobrzy w tym co robimy, to może się okazać, że nie tylko świetnie będziemy zarabiać, ale także będziemy mogli liczyć na dodatkowe gratyfikacje. To oznacza tańsze kosmetyki, więcej różnego rodzaju nagród takich jak nawet i samochód, a także możliwość awansowania dalej.

Konsultantka w praktyce

Wbrew pozorom nawet osoba będąca na poziomie najniższym, konsultanta – może sporo zarobić w Avon. Wystarczy, że się postara, że się odpowiednio mocno zaangażuje i że naprawdę będzie robiła wszystko, aby składać jak największe zamówienia. To oznacza, że naprawdę warto spróbować, nic nie ryzykujemy, nie narażamy się na żadne kary finansowe, ani opłaty za rejestrację czy rezygnację. Jeśli dołączymy do konsultantów Avon, to nic nie tracimy, możemy tylko zyskać i to wbrew pozorom, zyskać naprawdę nie mało. Dlatego warto się naprawdę dokładnie przyjrzeć tej ofercie.