Zawsze warto się rozwijać, bez względu na to co robimy. Dlatego też, warto wiedzieć, że Avon oferuje nam nie tylko możliwość dorobienia sobie, zyskania nowych znajomości czy tańszych kosmetyków. Tutaj również możemy liczyć na możliwość rozwoju, na możliwość awansowania i pokazywania, że cały cas stać nas na więcej. Wystarczy tylko, że będziemy chcieli i że mocno się zaangażujemy w taką sprzedaż. To oznacza, że już wcześniej powinniśmy się zorientować jak wygląda taka współpraca i co możemy zrobić, aby piąć się w niej coraz wyżej. Kto wie, może się okaże, że w takiej sprzedaży jesteśmy znacznie lepsi niż początkowo sądziliśmy?

Im większe zamówienia tym większy sukces

Z pewnością nie trzeba nikogo przekonywać, że im większe są nasze zamówienia, tym większy jest nasz sukces. Nie chodzi tutaj tylko o to, że wówczas otrzymujemy więcej pieniędzy, ale także o to, że każde zamówienie, zwłaszcza to na większą kwotę przybliża nas do awansu. Dlatego właśnie warto wiedzieć, że jeśli pozostawanie konsultantem Avon nam nie wystarcza, a chcemy osiągnąć coś więcej, to warto spróbować swoich sił w byciu Liderem Avon, jeśli tylko nadarzy się ku temu okazja.

Praca Lidera budującego zespół

Zostając Liderem budujemy swój własny zespół. Poszukujemy osób, które będą chciały być konsultantami Avon, które będą należały do naszego zespołu, za które będziemy odpowiedzialni i które jednocześnie będą pracowały na nasz większy zarobek. Nadal będziemy otrzymywać wynagrodzenie uzależnione od wielkości zamówienia, ale już nie tylko naszego zamówienia, ale od zamówienia całego zespołu. To też oznacza, że cały czas należy go rozbudowywać, tak aby należało do niego jak najwięcej osób, bo wówczas mamy szansę uzyskać naprawdę wysoką sprzedaż, a co się z tym wiąże, będziemy mogli liczyć na jeszcze wyższe wynagrodzenie. Poza tym, jako Lider będziemy mieli możliwość udziału w różnych konferencjach, będziemy mogli korzystać ze szkoleń, które pomogą nam lepiej kierować zespołem. Oczywiście takie stanowisko będzie się wiązało z większym zaangażowaniem i wymogami. Będziemy musieli pilnować naszego zespołu, sprawdzać czy wszystko jest opłacone na czas, będziemy również od czasu do czasu musieli organizować specjalne pokazy, na których będziemy prezentować produkty Avon, zachęcając nowych i starych klientów do składania zamówień. Jednak dodatkowe gratyfikacje, które się z tym wiążą, a które są wyższe niż w przypadku zwykłych konsultantów z pewnością są tego warte. Zwłaszcza, że niejednokrotnie Liderzy zarabiają nawet po kilka tysięcy, a to oznacza, że spokojnie mogą oni zrezygnować z pracy na etat i pracować tak jak chcą i jak lubią.

Niezależność lidera

Warto dowiedzieć się jakie są zadania, ale i przywileje Lidera sprzedaży. Może się okazać, że będzie to dla nas zadanie wręcz idealne, a swoim zespołem będziemy kierować bez najmniejszego problemu. Warto więc się temu wszystkiemu dokładnie przyjrzeć, a co więcej warto spróbować. Jeśli się nie uda, zawsze możemy wrócić do bycia konsultantem, a jeśli się uda, to będziemy mogli się tylko cieszyć.